Federatia Romana de SoccerProject
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Organizare

5 participan?i

In jos

Organizare Empty Organizare

Mesaj  korsarul_negru Mier 19 Mar - 15:30:29

Cheia succesului in construirea unei comunitati o constituie organizarea acesteia, cu cat este mai bine organizata cu atat este mai puternica. pirat Dar k sa nu credeti k vb k tzatza mitza in targ de dragul de a vb, vin si cu o idee in vederea organizarii federatiei.
Ideea ar fi urmatoare. Arrow Orice organizare are nevoie de o forma de conducere pt evitarea haosului, astfel, fiind necesara formare unui consiliu. Acest consiliu fiind format dintr-un anumit nr (recomandat ar fi sa fie impar) de manageri (membrii ai federatiei) desemnati in mod democratic prin vot de catre toti membrii federatiei, pe o perioada de timp determinata, apoi urmand noi alegeri. Posibilitatea membrilor de a candida pt un post in consiliu fiind limitata doar de conditia de a fi membru al federatiei.
Consiliul o data ales o sa aiba anumite atributii si sarcini (aici inca imi mai storc creieirii, dk aveti sugestii tzipati), o astfel de sarcina pe care eu o consider destul de importanta ar fi stabilirea si mentinerea unei legaturi cu oficialii SP in vederea organizarii evenimentelor „internationale”, tinerea la curent cu noutatile din joc, dar cel mai important colaborarea cu acestia si consolidarea imaginii comunitatii romane. sunny
Partea decizionala insa nu va intra strict doar in atributiile consiliului, aceasta ramanand la nivelul tuturor membrilor federatiei k nu vrem sa ajungem la dictatura.


Sfarsitul primei parti. Astept pareri k sa vad dk nu cumva bat campii si dk e ok atunci o sa continui Wink
korsarul_negru
korsarul_negru
Membru incepator
Membru incepator

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Echipa in SoccerProject : F.C. Corsica
User in SoccerProject : Korsarul Negru
Data de inscriere : 14/03/2008

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  sergiu007 Mier 19 Mar - 17:34:52

Eu unul subscriu...voi ceilalti ce ziceti ? Smile
sergiu007
sergiu007
Membru fondator
Membru fondator

masculin
Numarul mesajelor : 26
Localizare : Suceava
Echipa in SoccerProject : Fotbal/Muzica
Data de inscriere : 13/03/2008

http://www.federatia-romana.tk

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  Darkiss Joi 20 Mar - 19:55:16

o sugestie buna Smile>-

Darkiss

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 13/03/2008

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  stefan Joi 20 Mar - 20:29:41

am asteptat si alte pareri inainte sa o spun pe a mea dar vad ca nu se ingramade nimeni Very Happy

@korsarul in principal o idee foarte buna dar cu anumite gaurele pe ici si pe colo Very Happy
in legatura cu decizia finala asupra unei chestiuni nu cred ca va trebui sa fie a tuturor membrilor ci doar dupa ce consiliul a votat, urmand apoi ca presedintii federatiei sa decida.Altfel nu vad rostul consiliului daca pana la urma, tot isi vor da cu parerea toti chiar daca sunt in consiliu sau nu;nu stiu daca ma intelegeti,e ora tarzie Smile Sleep iar in caz ca pana la urma consiliul nu face treaba buna vor fi putea fi inlocuiti inainte de termenul noilor alegeri.Iar cu stabilirea si mentinerea unei legaturi oficiale cu oficialii din SP nu stiu daca va fi posibil,numai daca aceasta federatie va fi recunsocuta de toti jucatorii si de catre oficialii SP.Sunt intru totul de acord cu consolidarea imaginii comunitatii romane pe SP,aceasta facandu-se prin federatie,aici fiind alesi cei mai buni de pe forum,in sensul ca cei care nu fac valuri sau nu se baga prea mult peste deciziile celor din SP sau care nu comenteaza prea mult ce nu trebuie.Doar asa vom imbunatatii imaginea comunitatii romane pe SP.(la ora asta eram Sleep Sleep )

Sunt de acord cu ideea korsarului dar cu aceste mici "reparatii" si as vrea sa continui si cu a doua parte,a treia si tot asa Very Happy Razz

stefan

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localizare : Rm Valcea
Data de inscriere : 13/03/2008

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  korsarul_negru Vin 21 Mar - 9:58:03

Sunt 100% de acord cu tine in privintza puterii de decizie care sa fie in mana consiliului, dar am zis sa nu propun asa ceva pt k desi este o metoda mai eficienta de a organiza o comunitate, va genera si multe revolutii pt k sti cum e romanu, cat timp totul merge cum vrea el nu zice nimik, cum se ia o decizie pt binele tuturor dar nu si al lui incepe sa faca k toti dracii. Dar ne mai batem capetele pe topicul asta si gasim noi o solutie Wink
Ideea imbunatatirii imaginii comunitatii nu este o sarcina pt primul consiliu ci pt cateva generatii de consilii pt k dk transpunem imaginea romanilor intr-o masina aceasta nu ar trece ITP-ul nici cu spaga, deci e mult de munca, dar important e sa reusim, iar prima etapa in aceasta directie este chiar acest topic, adik organizarea federatiei si dezvoltarea ei k sa incepem sa existam si sa avem un cuvant de spus Wink
Din pacate la ora actuala suntem atat de putini care prezinta interes pt federatie incat nu putem pune nimik in practica Crying or Very sad Tre sa mai gasim manageri care vor sa faca ceva pt comunitate Idea
korsarul_negru
korsarul_negru
Membru incepator
Membru incepator

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Echipa in SoccerProject : F.C. Corsica
User in SoccerProject : Korsarul Negru
Data de inscriere : 14/03/2008

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  stefan Vin 21 Mar - 14:26:52

korsarul_negru a scris:
Din pacate la ora actuala suntem atat de putini care prezinta interes pt federatie incat nu putem pune nimik in practica Crying or Very sad Tre sa mai gasim manageri care vor sa faca ceva pt comunitate Idea

mda asta cam e adevarat dar o sa prezinte interes in timp,deoarece inca nu se stie de ce a fost creata aceasta federatie si au nevoie de lucruri care sa le dovedeasca Very Happy

stefan

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localizare : Rm Valcea
Data de inscriere : 13/03/2008

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  Kosmin Vin 21 Mar - 14:36:02

stefan a scris:
korsarul_negru a scris:
Din pacate la ora actuala suntem atat de putini care prezinta interes pt federatie incat nu putem pune nimik in practica Crying or Very sad Tre sa mai gasim manageri care vor sa faca ceva pt comunitate Idea

mda asta cam e adevarat dar o sa prezinte interes in timp,deoarece inca nu se stie de ce a fost creata aceasta federatie si au nevoie de lucruri care sa le dovedeasca Very Happy

pai a fost creata pentru a uni comunitatea romana dar se pare ca unii nu vor asta si sincer nu stiu cum am putea sa-iu convingem pe restu pale
Kosmin
Kosmin
Presedinte FRSP
Presedinte FRSP

masculin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Braila
Echipa in SoccerProject : Dinamo Red Dogs
User in SoccerProject : Kosmin
Data de inscriere : 13/03/2008

https://frsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  stefan Vin 21 Mar - 15:41:37

eu stiu mah dc a fost creata dar ziceam de ceilalti ca nu stiu Razz
singura metoda de a-i convinge si pe ceilalti ar fi sa facem ceva iesit din comun sa uceva foarte interesant si care sa fie promitator pe viitor, in sprijinul comunitatii romane pe SP,dar nu-mi vine nici o idee

stefan

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localizare : Rm Valcea
Data de inscriere : 13/03/2008

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  korsarul_negru Lun 24 Mar - 10:15:31

Pai totul se rezuma la oferta. Tre sa facem ceva nou ce nu exista pe forumul mare sau dk nu atunci ceva care sa fie mai bun k ce exista deja pe forumul SP. Singura idee pe care am avut-o in privintza asta este cupa experientei propusa pe topicul cupelor amicale, nu e cine stie ce dar....... Legat de aceasta idee cred k ar fi indicat k in competitiile federatiei sa joace NUMAI membrii federatiei, asta in cazul in care vor apare idei mai tarziu Wink
korsarul_negru
korsarul_negru
Membru incepator
Membru incepator

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Echipa in SoccerProject : F.C. Corsica
User in SoccerProject : Korsarul Negru
Data de inscriere : 14/03/2008

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  Kosmin Lun 24 Mar - 11:24:18

ca acest forum ca sa fie mai popular trebui sa fie recunoscut de marii usri romani si pus pe situl oficial SP( asa cum a fost pus si vechiul site al federatiei romane din sp) si pe newsletter
Kosmin
Kosmin
Presedinte FRSP
Presedinte FRSP

masculin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Braila
Echipa in SoccerProject : Dinamo Red Dogs
User in SoccerProject : Kosmin
Data de inscriere : 13/03/2008

https://frsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

Organizare Empty Re: Organizare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum