Federatia Romana de SoccerProject
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

A fi sau a nu fi nationalist ???

3 participan?i

In jos

Sunteti de acord sa sprijinim fiecare nationala cu talente tinere ???

A fi sau a nu fi nationalist ??? Vote_lcap83%A fi sau a nu fi nationalist ??? Vote_rcap 83% 
[ 5 ]
A fi sau a nu fi nationalist ??? Vote_lcap17%A fi sau a nu fi nationalist ??? Vote_rcap 17% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 6
 
 
Sondaj inchis

A fi sau a nu fi nationalist ??? Empty A fi sau a nu fi nationalist ???

Mesaj  korsarul_negru Mar 13 Mai - 20:40:53

Avand in vedere k avem o nationala si nu una oarecare ci printre cele mai bune in SP, consider k este datoria federatiei de a face primul pas pentru sprijinirea acesteia, iar in aceasta privinta as vrea sa propun implementarea, pentru membrii federatiei, unei cerinte cu caracter obligatoriu dar flexibil, in care sa fie ceruta angajarea de coordonatori de tineret de nationalitate romana la clubul fiecaruia.
Astept si parerile voastre si nu numai, dk se poate chiar sa dezbatem ideea



PS Voturile care nu vor fi insotite de o argumentare sau o opinie nu vor fi luate in considerare, sper k sunteti de acord cu mine in privintza asta
korsarul_negru
korsarul_negru
Membru incepator
Membru incepator

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Echipa in SoccerProject : F.C. Corsica
User in SoccerProject : Korsarul Negru
Data de inscriere : 14/03/2008

Sus In jos

A fi sau a nu fi nationalist ??? Empty Re: A fi sau a nu fi nationalist ???

Mesaj  Kosmin Mar 13 Mai - 20:49:00

eu am coordonator norvegian Laughing si lam pus ca-mi place sa am jucatori de mai multe nationalitati dar si din cauza ca atunci cand mi-am concediat coordonatoru roman, dintre cei cu calitatea de 100 nu era nici un roman lol!

da chiar daca o sa avem coordonatori romani asta nu garanteaza ca si vor iesi mari vedete, si asta ar trebui so faca toti romanii din SP Very Happy
Kosmin
Kosmin
Presedinte FRSP
Presedinte FRSP

masculin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Braila
Echipa in SoccerProject : Dinamo Red Dogs
User in SoccerProject : Kosmin
Data de inscriere : 13/03/2008

https://frsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

A fi sau a nu fi nationalist ??? Empty Re: A fi sau a nu fi nationalist ???

Mesaj  Black_Eagle Mar 13 Mai - 23:20:12

eu am spaniol( tot stafful e spaniol) si nu-l schimb din doua motive
1 cel enuntat de cosmin
2 imi place sonoritatea numelor spaniole ;Zapata Moreno,Hector Seranno, Daniel Lopez, Carlos Navarro( si nu-mi mai amintesc ce altii am primit) suna mai frumos decat Gabriel Patriche, Victor Becali, George Habar, etc Very Happy
Black_Eagle
Black_Eagle

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 10/05/2008

Sus In jos

A fi sau a nu fi nationalist ??? Empty Re: A fi sau a nu fi nationalist ???

Mesaj  korsarul_negru Joi 15 Mai - 11:57:24

Nu vreau sa trag cu dintii de aceasta idee sau sa militez pt impunerea ei, doar imi fac datoria de membru al acestei federatii si caut idei pt a ajuta federatia si comunitatea noastra, DAR......

@Kosmin - Jucatori de diferite nationalitati vei avea oricum pt k nu vei sta doar in centrul de tineret ci vei mai si cumpara jucatori care in cele mai multe cazuri nu vor fi romani. Idea
In privinta fazei cu calitatea coordonatorului la angajare, antrenarea lui pana la 100% nu e un proces de durata, in 2 saptamani e cam gata, intr-adevar trebuie mare atentie si planificare pt a nu risca sa pierzi un junior datorita faptului k te-a prins cu coordonatorul la 75%, dar se poate face. Eu unul nu ma orientez dp calitatea staff-ului ci dp varsta lor caci dp angajare ii pot antrena dar nu ii pot intinerii iar eu nu agreez ideea de ai schimba prea des.

@black_eagle - fara suparare dar argumentul cu sonoritatea numelor mi se pare pueril mai ales k oricum nu te uiti la ele decat o data pe saptamana cand ii verifici sa vezi dk au nevoie de cursuri, dar e optiunea ta

Dk vi se pare k sunt prea insistent pt faptul k va aduc contraargumente atunci va rog sa ma atentionati, eu doar vreau sa arat k se poate dk avem vointza Exclamation


PS Avem 6 voturi si doar 3 pareri, rog si pe ceilalti sa isi exprime o opinie altfel voturile lor vor fi nule Neutral
korsarul_negru
korsarul_negru
Membru incepator
Membru incepator

masculin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Echipa in SoccerProject : F.C. Corsica
User in SoccerProject : Korsarul Negru
Data de inscriere : 14/03/2008

Sus In jos

A fi sau a nu fi nationalist ??? Empty Re: A fi sau a nu fi nationalist ???

Mesaj  Kosmin Joi 15 Mai - 12:38:20

korsarul_negru a scris:
PS Avem 6 voturi si doar 3 pareri, rog si pe ceilalti sa isi exprime o opinie altfel voturile lor vor fi nule Neutral

dar fara votu meu ac inca nam votat lol!

iar coordonatoru meu norvegian a cam inceput sa ma enerveze, si sa avd ce-mi mai aduce si cred ca o sa-l concediez Twisted Evil si cred ca voi lua roman Very Happy
Kosmin
Kosmin
Presedinte FRSP
Presedinte FRSP

masculin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Braila
Echipa in SoccerProject : Dinamo Red Dogs
User in SoccerProject : Kosmin
Data de inscriere : 13/03/2008

https://frsp.forumgratuit.ro

Sus In jos

A fi sau a nu fi nationalist ??? Empty Re: A fi sau a nu fi nationalist ???

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum